Sakal, Bıyık, Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

İnsanların kaş ekimi yaptırmalarının birden fazla sebebi vardır. Kaş bölgesinde ortaya çıkan birtakım cilt rahatsızlıkları söz konusu olabilir. Yanıklar, travmatik durumlar ve kazalar etkili sebeplerdir. Bu nedenlerden hangisi söz konusu olursa olsun, kaşların eski haline getirilmesi mümkündür. Hastalar isterlerse, kaş yoğunluğu eski haline getirilebilir. Bu amaçlarla geliştirilen işlemlerin hepsine kaş ekimi denmektedir.

Kaş ekimi ile saç ekimi mantığı aynıdır. Saç ekimi işlemlerinde ensede bulunan dökülmeyen saçlar saçsız bölgeye nakledilmektedir. Kaş ekimi uygulamasında da aynı prosedür iş başındadır. İkisinde de aynı transfer işlemi gerçekleştirilir. FUE tekniği ense bölgesindeki kılların alınmasına imkân tanımaktadır. Alınan kıllar ekim bölgesine tek tek ekilmektedir.

Kaş yüzdeki en estetik alanlardan biridir. O yüzden yeni kıl foliküllerinin yerleştirilmesi için dikkatli davranılması gerekir. Kaşların doğal görünmesi en önemli ayrıntıdır. Alınan kökler ekildikleri bölgedeki köklerle aynı yöne ve açıya sahip olmalıdır. Bu temel mantık olmalıdır. Alınan kökler ense bölgesinden alınmıştır. Bu yüzden durmadan uzayacaklardır. Ekimden sonra gerektiğince kısaltılmaları gerekir.

Hem kadınlar hem de erkekler için kaşların durumu ciddi bir sorun yaratmaktadır. Günümüz dünyasında doğal görünümlü ve kalın saçlar modadır. Bu yüzden gerek erkekler gerek kadınlar kaşlarının estetik görünümünü önemseyen tavırlar geliştirmişlerdir.

Kaş ekimi işleminden önce hasta muayene edilecektir. Bu muayenede kaşların alacağı nihai biçim tasarlanmaktadır. Özel bir kalemde kaş bölgesinin kaplayacağı alan üstünkörü bir biçimde belirlenir. Belirlemeden sonra, uygulama bölgesinde lokal anestezi yapılır. Bu sayede hastanın konforu maksimum bir noktaya çıkarılır. İşlemden sonra gündelik aktivitelerinize dönebilirsiniz. Kaşlarınızdaki hatırı sayılır değişimi yavaş yavaş fark edeceksiniz.

Sakal Ekimi

Erkeklerin en önemli kozmetik aksesuarı sakallarıdır. Çoğu erkek kendisini sakalı sayesinde erkek olarak görmektedir. Bu yüzden sakal ciddi bir erkeklik simgesidir. Sakallar birtakım nedenlerden dolayı kaybedilebilir. Saç ekimi işlemleri bu kayıpların telafi edilmesi için yapılmaktadır. Sakalların eski haline kavuşturulması temel amaçtır. Sakal bölgesindeki yaraların ve cerrahi izlerin ekim işlemi sayesinde ortadan kaldırılması mümkündür.

Sakal ekiminde yalnızca enseden alınan kıl köklerinin kullanılması gerekmez. Sakalın yoğun olduğu bölgelerden transfer yapılması da mümkündür. Sakalsız bölgelere ekim işleminin kapsamına göre kanallar açılmaktadır. Ekilen köklerin var olan köklerle aynı açıya sahip olması hedeflenir. Ekim işleminden sonra sakallar doğal bir görünüme sahip olarak çıkacaktır. Estetik açıdan önemli bir dönüşüm gerçekleşmiş olacaktır.

Son dönemlerde sakal ekiminin revaçta olduğunu söylemek mümkündür. Bu erkeklerin sakalla ilgili sorunlarını kökten çözen bir yöntemdir. Estetik ve doğal görünüme sahip olan sakallara sahip olmak mümkündür. Yaklaşık 1 sene içerisinde istenen görünüm ortaya çıkacaktır. Saç ekimi uygulamalarında transfer edilen saçlar bir müddet sonra dökülmektedir. Aynı durum sakal ekimi işlemi için de geçerlidir. Dökülen sakallar yerine yeni ve sağlıklı sakallar çıkacaktır.

Bıyık Ekimi

Bıyıkların belirli travmalardan ve yaralanmalardan ötürü seyrelmesi söz konusu olabilir. Yok olan bıyıklar erkeklerin estetik görünümüne olumsuz bir etkide bulunmaktadır. Saç ve sakal ekiminde olduğu gibi, enseden alınan kıllar kullanılabilir. Alınan kıllar bıyık bölgesine açılan kanallara ekilebilir. Prosedürün sonuçları oldukça memnuniyet vericidir.

Bıyık ekimi sayesinde, bu bölgede oluşan yara izleri ortadan kaldırılabilir. Yeni çıkan bıyıkların eski bıyıklardan hiçbir farkı yoktur. Bıyıklarınızı tercihinize göre isterseniz uzatabilir isterseniz tıraş edebilirsiniz.

Uygulama bölgesine bakılarak kaç kıl kökünün gerektiği saptanabilir. Ekilecek kıl kökü sayısı bu bölgedeki bıyık yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Erkekler genellikle saç ekimi işlemini bilirler. Bıyık ekimi saç ekimi kadar popüler bir uygulama değildir. Buna rağmen, bıyık ekimi işlemleri, yükselişe geçmiş bir eğilime sahiptir.

Genel olarak ekim işlemlerinin mantığı hep aynı kalmaktadır. Saç, sakal ve bıyık ekimi işlemlerinde mantık hiçbir zaman değişmez. Hastaların ense bölgesinden yeteri sayıda kök alınır. Bu kökler ekim yapılacak bölgeye dikkatli biçimde ekilir. Sonuçların büyük bir kısmı erkekler adına oldukça memnuniyet vericidir.

Bu Yazıyı Paylaşın